20 lecie domeny .RU

Rosyjska domena krajowa .RU dzierży silną szóstą pozycją wśród wszystkich domen krajowych na świecie. Łącznie zarejestrowano już 4,93 milinów nazw internetowych w końcówce .RU

Powstała równo 20 lat temu – 7 kwietnia 1994 roku jako rosyjska domena narodowa. Jej stały wzrost w ciągu ostatnich kilku lat uplasował ją na szóstej pozycji wśród najbardziej popularnych narodowych końcówek świata, takich jak .TK (Tokelau), .DE (Niemcy), .UK (Wielka Brytania), .CN (Chiny) oraz .NL (Holandia).

W okresie od listopada 2014 do marca 2014 roku rejestr rosyjskich nazw internetowych zaliczył miesięczny wzrost rejestracji domen o 15 000 nazw (wzrost na poziomie 0,31%). Wzrost rejestracji rok do roku wynióśł ponad 10%.

Średnio przeciętny rosyjski użytkownik internetu spędza w rosyjskiej strefie .RU ponad 100 minut dziennie. Statystyki podkreślają ogólny dynamiczny rozwój internetowego rynku w Rosji, który sięga już 8,5% PKB kraju. Rządowe źródła podają, że już ponad 5 milionów Rosjan pracuje w sektorze związanym z usługami internetowymi. W roku 2013 blisko 80% inwestycji w kraju związanych było z sektorem IT.

Wzrost popularności domeny .RU zapewne nie zostanie zakłócony przez sprawy polityczne i jak wszystko w Rosji traktowany jest jako „dobro narodowe”.

Jeśli jesteś zainteresowany rejestracją domeny w końcówce .RU przejdź na stronę informacyjną domeny lub skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:

Rejestracja domen .RU

Powiązane słowa kluczowe:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *