Domena .BERLIN dogania .GURU

Nowa geograficzna (miastowa) domena .BERLIN osiągnęła poziom 41000 rejestracji.

W pierwszych 24 godzinach po udostępnieniu rozszerzenia .BERLIN dla publicznych rejestracji na zasadzie kto pierwszy ten lepszy w dniu 18 marca 2014 roku, odnotowano 30 tysięcy rejestracji domen z tą końcówką.

Obecnie .BERLIN posiada 11,7 procentowy udział w ilości zarejestrowanych wszystkich nowych domen – to tylko 1,5 procent mniej niż domena .GURU, która obecnie posiada 46000 zarejestrowanych nazw.

Dzisiaj dynamika wzrostu sprzedaży obu wspomnianych domen znacząco wyhamowała. Jednakże .BERLIN zdaje się notować odrobinę szybszy wzrost niż obecny lider rynku. W ostatnich dniach liczba rejestracji domen w końcówce .GURU oscylowała w granicach 200 dziennie, podczas gdy domen .BERLIN rejestrowano 1000 dziennie. Jeśli trendy się nie zmienią już niedługo nowym liderem będzie rozszerzenie .BERLIN

Niemiecka domena geograficzna przeznaczona dla mieszkańców stolicy od początku była traktowana jako pewniak i wróżono jej wielki sukces. Istnieje ponad 15 milionów zarejestrowanych domen w strefie .DE i część właścicieli krajowych domen niemieckich zamierzało zarejestrować domenę również w końcówce .BERLIN – ponadto promocja końcówki .BERLIN rozpoczęła się już ponad dekadę temu, gdy zarówno rząd jak i inicjatywy prywatne zaczęły swoje przygotowania do przyjęcia nowej końcówki .BERLIN

Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na popularność berlińskiej domeny jest fakt, że w stolicy Niemiec mieszka już ponad 3,5 miliona ludzi.

.BERLIN to pierwsza z serii domen „miastowych” które wchodzą w fazę ogólnej dostępności dla wszystkich. Dla Niemiec i obszarów niemieckojęzycznych następne w kolejce są: .RUHR, .WIEN, .KOELN i .COLOGNE, a zaraz po nich .BAYERN, .HAMBURG, .SAARLAND oraz .NRW

Rosnące zainteresowanie domenami „geograficznymi”, a zwłaszcza tymi powiązanymi z miastami, oraz wzrost zainteresowania IDNami, pokazuje jak ważna jest obecność w środowiskach lokalnych – również w Internecie. Wpływ na to zapewne ma rosnąca popularność stron i serwisów internetowych przeznacznych na rynki lokalne i urządzenia przenośne – korzystających z geolokalizacji.

Aby zarejestrować domenę .BERLIN lub inną domenę geograficzną, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta lub przejdź na stronę:

Rejestracja domen .BERLIN

Powiązane słowa kluczowe:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *