Domena norweska .NO dostępna dla wszystkich

Rezultatem publicznych konsultacji w Norwegii, gdzie większość respondentów opowiedziała się za udostępnieniem końcówki .NO osobom prywatnym, będzie „uwolnienie” tego rozszerzenia i umożliwienie rejestracji nazw internetowych bezpośrednio pod domeną .NO od dnia 17 czerwca 2014 roku.

Dotychczas rejestracja domen internetowych bezpośrednio z końcówką .NO ograniczona była tylko dla firm i organizacji, a dla osób prywatnych zarezerwowana była domena .PRIV.NO

W roku 2013 norweski rejestr nazw internetowych zaproponował otwarcie rejestracji domen .NO również dla osób prywatnych. Konsekwencją publicznej debaty, w której udział wzięło blisko 500 podmiotów, z której większość opowiedziała się za uwolnieniem rozszerzenia, będzie udostępnienie domeny .no osobom prywatnym.

Od 17 czerwca tego roku osoby prywatne rezydujące w Norwegii będą mogły wreszcie skorzystać z możliwości rejestracji swojej narodowej domeny bezpośrednio w końcówce .NO – nie oznacza to jednak, że domena została całkowicie pozbawiona restrykcji. Nadal podmioty spoza Norwegii aby zarejestrować swoją domenę .NO muszą korzystać z usług tak zwanego lokalnego agenta (lub lokalnego przedstawicielstwa), który w imieniu aplikanta będzie reprezentował jego osobę w Norwegii.

Posiadanie domen .NO bez konieczności rejestracji w strefie .PRIV.NO przyniesie korzyści zwłaszcza blogerom, webmasterom i ludziom związanym z biznesem internetowym, ale nie posiadającym dotychczas swojej działalności gospodarczej w Norwegii, a np. chcącym mieć własny adres e-mail w domenie .NO lub pragnącym wzmocnić swoją rozpoznawalność w norweskiej sieci.

Norweska krajowa domena internetowa (również z powodu restrykcji) jest uważana za jedną z bezpieczniejszych stref w internecie. Na uwagę zasługują zwłaszcza takie czynniki jak: wysoka jakość usług, stabilność oraz właśnie bezpieczeństwo rejestrującego i internautów.

Gdy tylko rejestr .NO zostanie otwarty, aplikacje będą rozpatrywane zgodnie z polityką norweskiego rejestru i prawa krajowego. Nazwy domen nie mogą łamać norweskiego prawa ani praw osób trzecich.

Aby zapewnić równe szanse na rejestrację domeny .no każdemu aplikantowi, w przypadku większej ilości chętnych na daną nazwę będzie przeprowadzane losowanie.

Osoby posiadające już zarejestrowaną domenę w rozszerzeniu .PRIV.NO nie będą miały pierwszeństwa w rejestracji odpowiedników w .NO

Dodatkowo usługa prowadzenia domen .PRIV.NO nie będzie wyłączona – właściciele już zarejestrowanych domen prywatnych mogą spać spokojnie.

Jeśli chcesz zarejestrować domenę .NO już dzisiaj – niezależnie od tego czy posiadasz firmę w Norwegii czy też nie – przejdź na stronę rejestracji domen norweskich z usługą lub bez usługi lokalnego agenta, lub skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta:

Rejestracja domen .NO bez ograniczeń dla wszystkich

Powiązane słowa kluczowe:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *