Domena .PL – rośnie zainteresowanie Polską końcówką

Rynek polskich domen w końcówce .PL rośnie szybciej niż się spodziewano. Najnowszy raport kwartalny polskiego rejestru nazw internetowych (NASK) potwierdza, że jest to jeden z lepszych kwartałów w ostatnich latach.

Liczba zarejestrowanych domen .PL zbliża się do ilości 2,5 milionów adresów. Podstawowym problemem przy wzroście naszej rodzimej domeny są ceny odnowień, które u konkurencji kształtują się na poziomie 99 zł netto. Z tego tytułu większość nowych domen w końcówce .PL przeżywa tylko pierwszy rok „egzystencji”, a następnie jest porzucana.

W serwisie intername.pl koszt odnowienia domen .PL jest znacznie niższy – jego cena wynosi bowiem tylko 49 zł netto.

Jak wynika z raportu polskiego rejestru w pierwszym kwartale bieżącego roku liczba rejestracji adresów .pl była wyższa o 12 tysięcy w porównaniu do analogicznego okresu zeszłego roku. Średnia dzienna liczba rejestracji domen .pl wynosiła w styczniu, lutym i w marcu odpowiednio 3201, 3223 oraz 3064 nowych adresów.

Na koniec marca w domenie .PL utrzymywanych było 2 495 705 nazw internetowych.

Obecnie wskaźnik odnowień domen .PL utrzymuje się na poziomie około 60%.

Jeśli chcesz niedrogo zarejestrować domenę w końcówce .PL a następnie cieszyć się tanimi odnowieniami, przejdź na stronę rejestracji domen .PL i wpisz wybraną nazwę domeny w wyszukiwarce dostępnych adresów:

Rejestracja domen .PL

Powiązane słowa kluczowe:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *