Konwerter IDN (Punycode)

Domena:
 

Nasze narzędzie Konwerter Punycode służy do konwersji domen IDN kodowanych w Unicode do Punycode oraz odwrotnie. Wpisz nazwę konwertowanej domeny i kliknij Konwertuj IDN.

Jeśli masz jakikolwiek problem z działaniem naszego narzędzia skontaktuj się z nami.

Wpisz nazwę konwertowanej domeny.
Użyto niedozwolonego znaku.
Koszyk jest pusty.
szukam dns

Przykład1: aprèslapluie.pl => xn--aprslapluie-09a.pl
Przykład2: xn--aprslapluie-09a.pl => aprèslapluie.pl


Dzięki temu narzędziu dajemy Ci możliwość surfowania po Internecie używając lokalnego języka w jego poprawnej formie – wykorzystując Internationalized Domain Names (IDN).

Na przykład aprèslapluie.pl zamiast apreslapluie.pl, dzięki czemu bezpośredni dostęp do domen jest bardziej przejrzysty.

Rejestracja domeny ze znakami specjalnymi nie pociąga za sobą żadnych zmian w sposobie rejestracji. Jest ona całkowicie przejrzysta dla użytkownika. Pod względem technicznym konieczne jest jednak przeprowadzenie nieco innej konfiguracji: konfiguracja tych domen musi być przeprowadzona w formie punycode.

Punycode jest uniwersalnym sposobem reprezentacji domen w formacie ASCII, niezależnie od ich oryginalnego formatu.

Aby poprawnie skonfigurować domenę aprèslapluie.pl w serwerach nazw, należy zastosować format xn--aprslapluie-09a.pl.

Należy pamiętać, że nie wszystkie rejestry nazw domen zezwalają na nazwy IDN, a także nie wszystkie dodatkowe znaki są dostępne, jak na przykład: (`) akcent grobowy, (´) akcent ostry, (^) akcent okalający i (~) tylda. Można jednak spróbować najczęściej spotykanych znaków, takich jak: à; ą; á; â; ã; ç; ć; é; ę; í; ł; ń; ó; ô; õ; ś; ú; ź; ż