Australijskie domeny bezpośrednio w końcówce .AU

Począwszy od 24 marca 2022, australijski rejestr nazw udostępni do rejestracji nazwy domen bezpośrednio w końcówce .au

Rejestrować będzie można domeny takie jak:

  • twojafirma.au
  • twojprodukt.au

– do tej pory możliwe było posiadanie domen wyłącznie w trzecim poziomie, czyli w końcówkach .com.au, .net.au itd.

Posiadacze już zarejestrowanych australijskich domen trzeciego poziomu mają prawo pierwokupu odpowiedników ich domen w drugim poziomie – bezpośrednio pod .au

Zdecydowanie sugerujemy aplikowanie o wersję .au swoich już zarejestrowanych domen. Zarówno dlatego, iż w dalszej perspektywie lepsza wydaje się krótsza nazwa, jak i w celu zabezpieczenia się przed przejęciem krótszego odpowiednika posiadanej przez nas domeny przez konkurencję. Okres ochronny potrwa 6 miesięcy.

Domeny, które nie mają jeszcze zarejestrowanych swoich dłuższych odpowiedników będą dostępne w trybie „kto pierwszy, ten lepszy”, o ile oczywiście spełni się wszystkie wymogi australijskiego rejestru nazw.

W obu przypadkach bowiem obowiązek posiadania firmy w Australii lub australijskiego znaku towarowego pozostaje zachowany.
Dla podmiotów spoza Australii oferujemy usługę lokalnego agenta.

Jeśli posiadasz już jakąś australijską domenę, skontaktuj się z nami w celu rejestracji jej krótszego odpowiednika – bezpośrednio w końcówce .au

A jeśli chcesz zarejestrować nową domenę .au – sprawdź czy jest dostępna i zamów ją przez naszą stronę lub formularz kontaktowy.

Powiązane słowa kluczowe: