Aktualizacje Google – zmiany dla właścicieli stron

Nie od dziś wiadomo, że posiadanie certyfikatu SSL zainstalowanego dla swojej witryny nie tylko zwiększa bezpieczeństwo przeglądania danej witryny oraz ewentualnych transakcji on-line, ale również poprawia pozycję w wynikach wyszukiwania wyszukiwarek internetowych – w tym Google.

Certyfikat SSL ma wpływ na ranking SEO

Niektóre firmy idą krok naprzód w pogoni za bezpieczeństwem sieci i niejako wymuszają na właścicielach witryn internetowych korzystanie z certyfikatów SSL.

Obecnie większość popularnych przeglądarek internetowych wyświetla powiadomienie o niebezpieczeństwie, gdy witryna nie korzysta z szyfrowanego połączenia certyfikatem SSL. Zaczęło się od Google, które wraz z wersją 68 swojej przeglądarki internetowej Chrome postanowiło informować o zagrożeniu:

brak SSL - ostrzeżenie

Kolejnym krokiem, zapowiedzianym wraz z aktualizacją Chrome do wersji 70 przewidzianej na 16 październik 2018, jest możliwość braku wsparcia przeglądarki dla starszych certyfikatów SSL, wydanych przed 1 grudnia 2017 roku. Komunikat straszący chcących odwiedzić niezabezpieczone witryny może wyglądać następująco:

błąd SSL - brak wsparcia

W związku z powyższym gorąco zachęcamy właścicieli stron internetowych do instalacji certyfikatów SSL na swoich witrynach tak, aby zachować ciągłość świadczonych przez Państwa usług dla odwiedzających.

Zamów certyfikat SSL dla swojej domeny już dziś – w cenie od 79 zł netto /rok, kliknij w link:

Certyfikaty SSL

Zabezpiecz swoją witrynę!