Brexit a domeny krajów Unii Europejskiej, w tym .EU

Wielu z Was jako podmiot zarejestrowany w Wielkiej Brytanii posiada zarejestrowane domeny .EU, .FR, .IT i inne ccTLD krajów w obrębie Unii Europejskiej.

Czy zastanawialiścię się co stanie się z Waszą domeną .EU lub inną domeną krajową po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii?

Rejestr nazw .EU (EURID) oraz niektóre kraje Unii Europejskiej jak np. Francja czy Włochy, do rejestracji domeny wymagają aby aplikant podał fizyczny adres administracyjny w obrębie Wspólnoty.

Z uwagi na planowany tak zwany Brexit, czyli wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej z końcem marca bieżącego roku, podmioty z Wielkiej Brytanii najprawdopodobniej utracą możliwość rejestrowania oraz odnawiania zarejestrowanych domen .EU oraz domen krajowych w co bardziej restrykcyjnych rejestrach krajowych.

Aby rejestrować nowe oraz odnawiać już zarejestrowane domeny .EU i inne z krajów Unii, podmioty z Wielkiej Brytanii powinny dokonać aktualizacji danych kontaktowych swoich domen i dokonać ich cesji na podmioty zarejestrowane w Unii, np. w Polsce.

Mogą Państwo skorzystać z naszej darmowej usługi Lokalny Agent dla Unii Europejskiej w celu rejestracji nowych lub zachowania istniejących domen objętych unijnymi restrykcjami.

W tym celu proszę skorzystać z formularza transferowego na stronie:

https://intername.pl/domeny/transfer-domen/

lub o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta przed 31 października 2019 roku:

https://intername.pl/kontakt/

Powiązane słowa kluczowe: